Aile ve Boşanma Süreci DanışmanlığıKariyer DanışmanlığıKriz Psikolojik DanışmanlığıKurumsal DanışmanlıkOnline Danışmanlık

Atlas Çözüm Merkezi (Atlas Resolution Center) ve Hikayesi

Atlas Çözüm

Çalışmakta olduğum kurumda, örgütsel ve psikolojik sorunlardan tutun da personel sorunlarına kadar çözüm talebinde bulunabileceğiniz, destek alabileceğiniz ve son çare olarak başvurabileceğiniz bir statüde psikolog olarak görevliyim. Çalıştığım servis herkes tarafından bir çözüm mercii ve kriz yardım merkezi gibi algılanıyor. Bu da beni danışan grubuma daha kaliteli hizmet verebilmek, kendimi ifade edebilmek ve geliştirebilmek adına bu alanı kurma konusunda güdüledi.

Adına da Atlas Çözüm Merkezi koyarak oldukça basit tuttum. Alan adı üzerine epey bir süre kafa yordum. Çözüm yerine “Danışma” mı kullansam acaba diye çok kararsız kaldım. Zihnimde sitemizi ziyaret edenlere teorik bilgiler dışında günlük hayatı kolaylaştıran ve iyileştiren çözümler sunma planları olduğunun farkına vardım. Yetişkin hayatının en sevdiğim yanının da karşılaşılan sorunlara esnek ve pratik çözümler üretmek olması gerekçesiyle “Çözüm” ifadesini seçtim. Çözüm (resolution) bir sorunun çözülmesiyle ulaşılan, elde edilen sonuç, bir sonuca varmak, ortadaki engelleri kaldırmak için tutulması gereken yol anlamına geliyor.

Logomuzdaki M sembolü mediation (arabuluculuk; o zamanlar büyük tutkumdu.) ve merkez kelimelerini çağrıştırıyor. Ayrıca Atlas Çözüm alanında geçireceğiniz süre zarfında kendi merkezimize (özümüze) dönüş deneyimini tadacaksınız. Atlas soyadım “ÖZATLAS”tan geliyor. Atlas sözlükte; yüzü parlak, sık dokunmuş bir ipekli kumaş türü, saten, Dünyanın, bir ülkenin, bir bölgenin fiziksel ve siyasal coğrafyası ile ekonomi, tarih vb. konularda toplu bilgi vermek için bir araya getirilmiş coğrafya haritaları derlemesi, bir konuyu açıklamak için hazırlanmış resim veya levhalardan oluşmuş kitap demek. Yani “Atlas Çözüm” ismi ile sitemizde sizlere sunduğumuz çözümlerin kendi seçimlerimiz, önerilerimiz, beslendiklerimiz ve tükettiklerimiz olduğunu kastetmek istedik. Burada Atlas’ı altın, yeni, parlak gibi bir sıfat olarak kullandık. Ayrıca sitemizi bir rehber, yol haritası, çözüm/ seçim atlası, oyun alanı, eğlence parkı gibi de düşünebilirsiniz.

 • Düşünüyoruz. Sorguluyoruz.
 • Analiz ediyoruz. Kafanızı rahatlatıyoruz.
 • Sınırları çiziyoruz. Farkındalığınızı yükseltiyoruz.
 • Arayıp buluyoruz. En iyileri seçiyoruz.
 • Beğendiklerimizi sunuyoruz.
 • En temelden başlayarak öğretiyoruz. Öğrenmeyi sevdiriyoruz.
 • Etkiliyoruz. İlham veriyoruz.
 • Değer veriyoruz. Nitelik katıyoruz.
 • Motive ediyoruz. Destekliyoruz.
 • Takipçi kitlemizi seviyoruz.

Sitemiz keyifli vakit geçirmek ve yeni şeyler öğrenmek için muhteşem bir platformdur. Her gün biraz daha büyüdüğüne şahit olmak hepimizin adına sevindirici ve umut verici. Yeni içeriklerden haberdar olmak için takipte kalın. Sevgiler. ?

 • “Sağlam İlk Adımlar, Daha Güçlü Atılımlar” sloganımızın hikayesini öğrenmek için BURAYA tıklayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu