Genel

İyi Yaşam Alışverişim | 2020

Atlas Çözüm

Uno Grissuno Yulaflı KarabuğdaylıETİ MEK Tam Çavdarlı Ekşi MayalıÜlker Piko (Üçünden birer adet aldım.)Lipton Slim Plus Serisi (İkisini de aldım.)SUNNY DATES Organik Safawi Hurması MedineAPİTERA ZEN
Kızılay Doğal Maden Suyu 1 Litre

GARNIER Nem Bombası Ferahlatıcı Kağıt Yüz MaskesiORGANİKDEM Moringalı Karışık Bitki Çayı 

İlk defa deneyeceğim bu çayı. Moringa, güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Anti-inflamatuar etkisi ile ödemi tedavi eder. Karaciğeri korurur ve iyileştirir. Mide sorunlarını tedavi eder. Diyabet hastalarına faydalıdır. Anti-bakteriyel koruma sağlar. Kanserden korur ve tedavisine yardımcı olur. Nörodejeneratif hastalıklara (alzheimer gibi) tedavisinde etkilidir. Kemik sağlığını korurur ve geliştirir. Immünsüpresif (bağışıklık sistemini baskılayan) bir bitkidir. Herpes virüsüne karşı dayanıklılık sağlar ve tedavi eder. Kardiyovasküler koruma sağlar. Anti-alerjiktir. Astım hastalığına yardımcıdır. Mantar karşıtıdır (anti-fungal). Ürolitiyazdır (mesane, böbrek ve rahim taşlarına karşı etkili). Yaraları hızlı iyileştirir. Hipertansiyon karşıtıdır. Orak hücre hastalığı tedavisinde etkilidir. Göz sağlığını korur. Bağışıklık sistemini güçlendiricidir. Nefrotoksisitedir. Kolesterol dengeleyicidir. Anemi tedavisinde faydalıdır. Gebelikte düşük riskini azaltır. Obeziteye karşı etkilidir.

BALEN Enginar Ekstraktı Takviye Edici Gıda 100 Kapsül

Enginar yemeği hazırlamak çok zahmetli. Konserveler de çok pahalı. Kendimi enginar mucizesinden mahrum bırakmamak için böyle bir çözüm buldum. Bu da denemeyi çok istediğim bir üründü. Doğal probiyotik kaynağı olma ve yağ azaltıcı etkisi ile müthiş bir besin olan enginar aynı zamanda yüksek antioksidan kaynağıdır. Tam bir karaciğer dostu olan enginar, karaciğer yağlanmasını önleyen bir numaralı besindir. Enginarın faydaları bununla kalmaz. Yapılan birçok farmakolojik çalışmayla da enginar ekstraktının hepatoprotektif, antikarsinojen, antioksidan, antibakteriyel, anti-HIV aktivitelerinin yanı sıra karaciğerden safra sıvısını uzaklaştırma, kolesterol biyosentezi ve kolon kanserini önleme gibi etkilerinin varlığı kanıtlanmıştır. Akdeniz diyeti, sağlıklı bir diyetin ölçüsüdür. Enginar vücuttaki probiyotiğin; faydalı bakterilerin çoğalmasını sağlıyor. Özellikle oruç nedeniyle vücudumuzun uzun süre besinsiz kalması ve daha sonra aldığımız gıdaların sindiriminin faydalı bakteriler tarafından gerçekleştirilmesinden dolayı enginar, uzmanlar tarafından şiddetle tavsiye ediliyor.

Esila Bergamot Aroması

Çok sevdiğim bir koku. Stresi azaltıcı, yorgunluğu giderici, neşe verici, özgüveni artırıcı ve bağışıklık sistemini kuvvetlendiricidir. Çaya aroma vermesi için katabilirsiniz.

Şifa Deresi Misvak Tozu

Misvak diş etlerini korur. Diş eti kanamalarını önler. İçerdiği minerallerle aynı zamanda antioksidan (kanser önleyici) özelliğinden, diş eti ve dişlerin birleşiminde mikrop barınmasını engeller. Diş macunlarında kullanılan florid içermez. Florid aslında su dezenvektanı olarak kullanılır. Bilimsel araştırmalara göre floridli suların kansere yol açtığı, hücre içinde ve solunum metabolizmasında enzimi engeller. Günümüzde her yıl bu nedenle 3500 kişinin öldüğü belirtilmiştir. Bazen bazı şirketler bile misvağın faydalarını kabul eder bir şekilde diş macunu üretmişlerdir. Diş macunlarında köpürmeyi sağlayan teksapon maddesi içermez. Teksapon, kan hücrelerinde toksik etkiye, diş etlerinin şişmesine, diş eti hastalıklarına, dişlerin asitlere karşı direncini düşürerek çürümeye ve alerjik tepkimelere yol açar. Misvak ph derecesi ağız yapısına uygundur. Tükürük bezlerinin ph derecesiyle misvak ph’ı (7.1) aynıdır. Ayrıca antiseptiktir. Diş sağlığını temin eder. Sert kılları sayesinde diş arasına girerek, diş minelerine zarar vermeden plak ve tartar oluşumunu engeller. Ayrıca düzenli kullanımda sararmayı ortadan kaldırır. Sigara kullananlar için şiddetle önerilir. Ağız kokusunu yok eder. Yatmadan önce dişler fırçalansa dahi mideden gelen gazlar kötü kokuya neden olabilir. Misvaktaki doğal aroma, bu kötü kokuları giderir. Mide gazını gidermeye destek sunar. Baş ağrısına iyi gelir. (Yapılan araştırmalarda, misvakın içerdiği maddeler ve doğal aromasının düzenli kullanımda baş ağrılarına da iyi geldiği saptanmıştır.) Taşıması da kolaydır. Diş minelerini korur ve bakterileri öldürür. Diş macunları bütün bakterileri öldürürken, misvak sadece zararlı bakterileri öldürerek yararlı olanlarının vücudumuzda kalmasına yardımcı olur. Misvak tamamen doğaldır. Doğal olması nedeniyle hiçbir zararlı kimyasal içermez. Ayrıca çok ucuz ve uzun süre kullanılabilir bir bitkidir. Bilimsel araştırmalarla faydası kanıtlanmıştır. Wirgley şirketinin yaptığı araştırmaya göre misvak ekstresinin diğer sebze ve diş macunlarına göre 20 kat daha fazla bakteri öldürdüğü test edilmiştir. İsveç’te 2008’de yapılan araştırmada periodontal (dişle ilgili) hastalıklara karşı misvak kullamının oldukça etkili olduğu belirtilmiştir.

  • Amber Tütsüsü
  • Apple Tütsüsü
  • Mango Tütsüsü
  • Magnólia Tütsüsü
  • Jasmine Tütsüsü
  • Bergamota Tütsüsü

Kokusundan daha çok dumanını seviyorum.

***

Yukarıdaki ürünlerin hepsini Kütahya Ulu Cami karşısında bulunan “ŞİFAHANE” adlı aktardan aldım. Küçücük dükkanda ne ararsam bulabiliyorum. Adam bi’ de taş değirmende öğütülmüş Türk Kahvesi hediye etti. Ulu Cami ve çevresini çok severim. Huzurlu bir havası var. Otantik ve ikonik (geleneksel) dükkanlar nostalji güdüsünü tetikliyor.

nevita Katı Hindistan Cevizi YağıBağdat Sarımsak Tozu

Sarımsak selenyum bakımından zengin bir besindir. Selenyum seviyesi düşük olan kişilerde depresyon görülmüştür. Günlük 60-220 gr selenyum alımında depresyon semptomları düzelmiştir.

Maldon Deniz Tuzu

ŞOK Marketten aldım. Ayaklarımı tuzlu suda bekletmeyi seviyorum. Kendimi denize girmiş gibi hissediyorum.

Billur Deniz Tuzu

Malum kurban bayramı sebebiyle Kütahya’ya baba evine geldim. Bu ürünü satın almadım açıkçası. Bizimkilerin mutfağında görüp aşırdım. Daha hiç açılmamış. Napiyim sağlıklı bir şey görünce dayanamıyorum.

Bağdat Deniz Tuzu

Bunu da bizimkilerin mutfağından aşırdım.Redoxon C Vitamini, D Vitamini & Çinko 

Bunu da babamdan aşırdım. Çörek otu yağı, likid propolis, keçi boynuzu özü falan da vardı da kendimi zor tuttum bavula atmamak için.🤣 Babam Redoxon’un bağışıklık sistemini güçlendirerek koranavirüs ile savaştığını iddia ediyor.

İyi bayramlar. 😉

Etiketler
Daha Fazla Göster

Atlas Çözüm

Uzman Psikolog Ebru ÖZATLAS | Araştırma, Eğitim, İletişim, Yönetim & Gelişim Uzmanı - Terapist

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı