Genel

Kedim Can’ın Birbirinden Güzel Halleri

Atlas Çözüm

Çocukluğumdan beri beslediğim bir kedi her zaman olmuştur hayatımda. Kedilere olan sevgimden dolayı arkadaşlarımın “Kedi Anası” dediği bile oluyor. Kedinin büyüğünü küçüğünü,  siyahını beyazını, en çok siyah-beyazını (birlikte en fazla zaman geçirdiğim kedimiz Cabbar’ın rengiydi) çok severim. Öyle ki kedinin olmadığı bir ev düşünemiyorum. Kedisiz yapamayacağımı bildiğimden aşağıda görmüş olduğunuz beyaz kedi ile şu an çalışmakta olduğum şehre geldik. O benden daha çabuk adapte oldu yeni çevresine. Hemen kendisine yeni arkadaşlar edindi. Bir ev kedisi olmasına rağmen sokak kedisinden bir farkı yoktu diyebilirim.

Uzun bir süre için şehir dışına gitmem gerekiyordu. Kedim Pamuk’u bir tanıdığıma bıraktım. Gelmeme yakın kedimin o evden fırsatını bulup kaçtığını öğrendim. Hiç şaşırmadım. Kaçacağını tahmin ediyordum. Pamuk’un güvendiği tek kişi bendim çünkü. Önceki sahibinin kısırlaştırması sonrası insanlardan korkup kaçıyordu. Kucağa gelmezdi ama kendi gelip yanıma yatardı. Eve döndüğüm akşam evde kendimi çok yalnız hissettim. “Pamuğu bulmanın garantisi yok, bana acil yeni bir kedi gerek.” diye acı acı, kara kara düşünürken apartmandan miyavlama sesleri geldiğini duydum. Önce Pamuk geldi zannettim. Hemen kapıyı aralayıp pisi pisi diye eve çağırdım. Kedinin görüntüsü konusunda büyük bir beklentim yoktu. Evcil olması yeterliydi. Çok geçmeden yağmurdan ıslanmış 7-8 aylık tekir cinsi bir kedi eve girdi. Kedim Can ile ilk kez o yağmurlu gecede tanıştık. Kaderin bizi buluşturduğuna kalpten inanıyorum. Vakti gelince hayatıma girdi. Vakti gelince de çıkacak. Aşağıdaki ilk fotoğraf o geceye ait. Yeşili çok sevdiğimden, bi de yeşil tüyleri olduğu için ona “Can” adını verdim. Gurbette Can’ım oldu, yoldaşım, sırdaşım, en yakın arkadaşım oldu. Zor zamanlarımda bana eşlik etti. Oğlum diye seviyorum onu. Yanaklarından öpüyorum. Geceleri koyun koyuna yatıyoruz. Bazen göğsünde uyuyorum. Yanak yanağa fotolarımız da var, artık onları buraya koymiyim dedim. 😀 Sabahları evden beraber çıkıyoruz, akşamları eve beraber giriyoruz. Kucağımda yatarken film izlerim, internette takılırım, telefonla oynarım. Bir yandan başını, sırtını okşarım. Miyavlamasından, sırnaşmasından ne istediğini, karnı mı acıkmış, susamış mı, tuvaleti mi gelmiş, sevilmek mi istiyor hemen anlarım. (Yalnız onun sezgileri ve içgüdüleri benden daha kuvvetli.) Her evcil hayvan bakıcısı gibi kedilerle iletişim kurmayı, onların dilini anlamayı öğrendim.

Pamuk daha sonra eve geldi. Can, Pamuk ve ben kocaman bir aile olduk. Pamuk ailemizin yeni üyesi Can’ı başta kıskansa da, hatta onu dövse de zamanla alıştı. Aşağıdaki fotolordan da göreceğiniz üzere benden daha çok sevdi. Pamuk sonradan eve gelmez oldu. O kadar aradım ancak hiç bir yerde bulamadım. Kayboldu herhalde diye düşünürken 1 yıl sonra öldüğünü öğrendim. Diş ağrısı dedi bilgiyi aktaran.☹ Ailemize girip çıkan başka kediler de oldu. Kedilerimin sokağa çıkmalarına izin verdiğim için daha sonra eve gelmeyebiliyorlar.

Pamuğun gidişiyle Can’ın üstüne daha çok düştüm. En kaliteli mamaları aldım yedirdim. Onu mahallenin vahşi doğasında hayatta kalması, büyük ve güçlü kedilerden bir zarar görmemesi için korudum kolladım. İşin garip tarafı bir yandan o kedileri de besledim. 😀 O kedilerden dayak yiyip geldiğinde yaralarına bakım yaptım. Sokakların en güçlü ve en güzel kedisi olması için ona sevgimi verdim, onu enerjimle besledim. Hem de onun enerjisinden beslendim.

Künye 🐱

  • Adı: Can
  • Cinsi: Tekir
  • Mantrası: Mırrr
  • Yaş: Yaklaşık 3
  • Özellikler: Genelde uyur. Yastık ya da battaniye üstü, elektirikli soba, sıcak hava üfleyen klimanın tam karşısı, yıkanan çamaşırların içleri tercihidir. Canını yakmadığınız sürece tüylerinin taranmasından hoşlanır. Başının okşanmasına bayılır. Mamanın yanı sıra çiğ et ve tavuk tüketmeyi çok sever.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Atlas Çözüm

Uzman Psikolog Ebru ÖZATLAS | Araştırma, Eğitim, İletişim, Yönetim & Gelişim Uzmanı - Aile & Boşanma Süreci Danışmanı/ Arabulucu - Terapist

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı