Aile ve Boşanma Süreci DanışmanlığıArabuluculuk YöntemleriBilişsel Nöropsikolojik DanışmanlığıBireysel Koçluk ve DanışmanlıkKariyer DanışmanlığıKriz Psikolojik DanışmanlığıKrize Müdahale YöntemleriKurumsal DanışmanlıkOnline DanışmanlıkTerapi Yöntemleri

Merkezimizin Tanıtımı

Atlas Çözüm

Bizi Daha Yakından Tanımaya Ne Dersiniz?

Atlas Çözüm Merkezi Uzman Psikolog Ebru ÖZATLAS tarafından Nisan 2019’da kâr amacı gütmeksizin yalnızca kamu yararını gözeterek girişimci bir ruhla kuruldu. Hem danışanlarımıza psikolojik destek verme hem de oluşturduğumuz içerikleri blog, ölçme araçlarıyardım çantasımotto, multimedya, çözümler ve modeller web bölümlerimizde site ziyaretçilerimizin istifadesine sunma bakımından online hizmet sağlayan bir kuruluşuz. Bir iş yeri binasına sahip olmayı biz de çok istiyoruz. Kurumsallaşma ve büyüme yolunda her gün yeni adımlar atarak ilerliyoruz.

Kriz durumlarında kişinin önleme ve uyum mekanizmaları yetersiz hâle gelerek sorun çözme ya da başa çıkma stratejileri çöker. İşbu zorlu yaşam dönemlerini fırsata dönüştürmek ise insanın kendi elinde olan bir şeydir. Stresli, yorucu veyahut acı verici zamanlar geçiren bir kişi kendini yalnız, savunmasız, çaresiz ve korunmaya muhtaç hisseder ve profesyonel yardım ile destek alması gerekmektedir. Atlas Çözüm Merkezi fikri de kritik bir süreç içinde yaşadığım duygusal gelgitlerden, uzun düşüncelerden ve analizlerden sonra ortaya çıktı. Tamamen iç dünyamın, kişiliğimin, benliğimin bir yansıması olan web sitem kendimi ifade etmek, ürettiğim içerikleri paylaşmak ve insanlarla ilişki kurmak için kaçtığım özel alanım. Benim krizi fırsata dönüştürme şeklim.

“Sağlam İlk Adımlar, Daha Güçlü Atılımlar” sloganı ile çıktık yola. Bir işte başarılı olmak ve pozitif sonuç almak için iyi bir başlangıç yapmak, önceden düşünmek, tedbir (önlem) almak, temkinli ve planlı davranmak gerekir. Erken dönem uyarı sinyallerini dikkate almak ve önceden hazırlık yapmak kişiyi daha sonra bir zarara uğrama tehlikesinden koruyacaktır. Bir şeyleri ölçerek, tartarak yapmak çok şeyi baştan halletmek demektir. Akıl insana bu anlamda verilmiş en önemli melekedir. Platon’un “Her şeyin en mühim noktası başlangıçtır.” deyişi, Giordano Bruno’nun “Gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenince, diğerleri de yanlış gider.” deyişi ve Stephen R. Covey’in “Sonunu düşünerek işe başla.” deyişi bunu en iyi anlatan sözlerdir. Bina sağlam bir temel üzerine oturtulursa yıkılmaz. Doğru amel doğru niyet ile makbuldür. Bozuk gidişatı düzeltmek için tekrar en başa dönmek zorunda kalırız. Bir girişimin sürdürülebilmesi ilk adıma bağlıdır. İlk adımımız ne kadar sağlam olursa sonraki adımlarımızı o kadar kendimizden emin olarak atarız. Hedefe direkt olarak ulaşmaya çalışmak yerine stratejik hamleler yaparak ilerlersek daha güçlü atılımlar gerçekleştiririz. Yol aldıkça adım adım güçleniriz. Sonunda arzu ettiğimiz noktaya vardığımızda seviniriz. Biz de Atlas Çözüm Merkezi’ni kurarak ilk adımı attık. Size yardım elimizi uzattık. Öncelikli hedefimiz size yaşadığınız ruhsal travma (doğal afetler, terör, trafik kazaları, aile içi şiddet, işkence, cinsel istismar, tecavüz v.b), duygusal yaralanma (başarısızlık, reddedilme, suçluluk, yalnızlık v.b) ya da başka bir kriz durumu sonrasında psikolojik ilk yardım ve psikososyal destek hizmeti sunmak.

Sizin de Sorunlarınızın Çözümü İçin İlk Adımı Atmanızı Beklemekteyiz!

Kullandığımız sembollerin bir anlamı var. Yeşil Baykuş pozitif koçluğu, bilgeliği, farkındalığı ve sezgiselliği, lamba yeni fikirleri ve çözümleri, yeşil EKG kalp ritmi harekete geçmeyi, ilerlemeyi, pozitif sonucu, başarıyı, aşkı, canlılığı, umutları, değerleri ve yaşam krizlerini, cetvel ölçümü ve analizi, çay ve kahve mutluluğu, keyfi ve motivasyonu ifade ediyor.

Sorunlarınızı kısa sürede çözüme kavuşturmak mı istiyorsunuz? Hemen karşılanmasını beklediğiniz ihtiyaçlarınız mı var? Sizi anlayacak birini mi arıyorsunuz? Güvenilir, sevecen ve içten bir uzmandan destek almanın size iyi geleceğini mi düşünüyorsunuz?

O Zaman Doğru Adrestesiniz. Attığınız Her Adımda Daima Yanınızdayız!

Kendinizi yalnız mı hissediyorsunuz? Tek başınıza mı yaşıyorsunuz? Konuşacak birini mi arıyorsunuz? Dayanacak gücünüz kalmadı mı? Çok acil yardıma mı ihtiyacınız var? Sorunlarınızı bir uzmanla görüşüp destek mi almak istiyorsunuz?

Şeffaf, Açık, Saygılı ve Güvene Dayalı İletişim Kurmaktayız!

Geçmişi düşünmek sizi mutsuz mu ediyor? Acı olayları unutmakta güçlük mü çekiyorsunuz? Hala sizi etkilemeye devam eden ve iyileştirilmeyi bekleyen bir ruhsal travmanız mı var? Yaralarınızı sarma ve onarma zamanı geldi mi? Sizi derinden üzen ayrılıklar mı yaşadınız? Çok sevdiğiniz birini mi kaybettiniz? Tekrar eden benzer olaylar mı yaşıyorsunuz? Artık yaşamınızda bir şeyleri değiştirmek mi istiyorsunuz?

Daha Mutlu Bir Gelecek İçin Sağlam Adımlar Atmalısınız!

Sadece En İyi Bildiğimiz ve Tek İşimiz Olan Danışmanlık İşini Yapmaktayız!

Siz de Hazırsanız Gelin Beklemekteyiz!

Hızlı İletişim, Hızlı Etki, Hızlı Sonuç Hizmet Anlayışımız ile Sizlerin Hassasiyetine Önem Vererek İhtiyaçlarınıza Yönelik Desteği Sağlamaktayız!

Hayatınıza yön vermek, kendinize daha iyi yardımcı olabilmeniz için yardımcı olmak, adım adım değişmenize ve pozitif sonuca ulaşmanıza destek olmak için profesyonel, kişiselleştirilmiş, pratik, esnek ve barışçıl çözümler sunmaktayız.

Sorunlarınızın Çözümü İçin Buradayız!

Biz sorunlarınızı çözmekle değil, çözümlemekle mükellefiz. O yüzden sorununuzun çözümü için en uygun alternatif çözüm teknikleri ve çeşitli ölçme araçlarından yararlanmaktayız. Ölçüme herkesten biraz daha fazla önem veriyoruz.

Ölçüp Biçmeden, İyice Düşünüp Tartmadan Pozitif Bir Sonuca Ulaşılamayacağına İnanmaktayız.

Faaliyet alanlarımıza yönelik gerek kişisel gerek ailevi sıkıntı, şikayet, soru ve sorunlarınıza hızlı çözüm bulmak için dilediğiniz yer ve zamanda destek masası ya da whatsapp hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Tarafımızdan online psikolojik destek almak için şu an ya da daha önceden yaşamış olduğunuz ya da gelecekte yaşanması muhtemel durum ve olayları bize tek tek anlatmaya başlamak için hemen şimdi harekete geçebilirsiniz.

Şimdi Sıra Sizde!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu